04 września 2018

01

AKTU

ALNO

ŚCI

01

AKTU

ALNO

ŚCI

MUZEUM W LICEUM 

Trwa akcja MUZEUM W LICEUM, zorganizowana przez Fundację Niezła Sztuka, która polega na tym, aby w szkołach w całej Polsce powstały ekspozycje edukacyjne złożone z 10 reprodukcji obrazów największych polskich artystów wraz z treściami na ich temat.

Do każdego obrazu postanowiono stworzyć biografię, którą artysta opowiada sam w pierwszej osobie. W rolę artysty wciela się aktor i nagrywa materiał audio. Kolejny etap to przygotowanie ekspozycji edukacyjnej, składającej się z wysokiej jakości wydruków obrazów tych 10 artystów. Na każdym wydruku zostanie umieszczony kod QR, który będzie prowadził do biografii danego artysty, umieszczonej online. Za pomocą smartfona można będzie zeskanować z wydruków kod QR i zapoznać się z życiorysem Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Witkacego, Olgi Boznańskiej (czyta Danuta Stenka), Aleksandra Gierymskiego, Tadeusza Makowskiego, Anny Bilińskiej, Józefa Chełmońskiego, Konrada Krzyżanowskiego i Władysława Podkowińskiego.
W ramach akcji MUZEUM W LICEUM swoich głosów użyczyli już: Joanna Trzepiecińska, Bartłomiej Topa oraz Maciej Stuhr.

 

Publikujemy dla Was zdjęcia z nagrania / spotkania w studio Danuty Stenki z organizatorkami tego fantastycznego projektu Daną Tomczyk-Dołgij oraz Joanną Majewską. Fundacja NIEZŁA SZTUKA. Fot. Michał Greg.

01

AKTU

ALNO

ŚCI

12 sierpnia 2019

Z O B A C Z

W S Z Y S T K I E

ZOBACZ WSZYSTKIE

X

ME

NU

© Copyright 2021 by DANUTA STENKA

S T A R T 

BIOGRAFIA

KSIĄŻKA

FOTO

WIDEO

KONTAKT

FACEBOOK

STOWARZYSZENIE TĘCZA

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM

LEGALNA KULTURA

WSPIERAMY

INSTAGRAM